چند کیلو شوید تازه یک کیلو شوید خشک میدهد؟

شوید خشک یکی از پر طرفدار ترین و پر کاربرد ترین سبزی های موجود در بازار و هر خانه ایرانی است که در بسیاری از غذا ها استفاده می شود. برای تهیه 1 کیلو شوید خشک، نیاز به استفاده از 6 تا 10 کیلو شوید تازه و سوزنی است. فرآیند خشک کردن شوید نیز شامل حذف آب از درون سبزی شوید تازه است که باعث کاهش وزن این سبزی می شود. شرکت زمرد طبس بزرگ ترین تولید کننده انواع سبزی خشک از جمله شوید خشک در ایران است که انواع سبزی با کیفیت و قیمت مناسب را تولید و به بازار به صورت عمده و جزئی عرضه می کند.

از چه مقدار شوید تازه یک کیلو شوید خشک به دست می‌آید؟

چند کیلو شوید تازه یک کیلو شوید خشک میدهدبا توجه به روش خشک کردن شوید، میزان شوید خشک نهایی تولید شده نیز متفاوت خواهد بود. همچنین کیفیت و وزن شوید تازه نیز تاثیر مستقیمی روی میزان شوید خشک شده دارد. به عنوان مثال اگر می خواهید شوید پفکی تولید کنید که ساقه آن هم خشک باشد، باید از 5 تا 6 کیلو گرم شوید تازه، شسته شده و با کیفیت استفاده کنید. همچنین برای تولید یک کیلو شوید خشک با برگ های سوزنی شوید، باید از 10 کیلو شوید تازه استفاده کنید. برخی ویژگی ها روی وزن نهایی سبزی خشک نیز تاثیر می گذارند. این ویژگی ها شامل مواد زیر هستند:

  • میزان تمیز و شسته بودن
  • نوع شستشو
  • میزان رطوبت
  • زرد نبودن و کیفیت سبزی

به طور کلی هر 1 کیلو گرم از شوید تازه با کیفیت، مقدار 50 تا 60 گرم شوید خشک شده تولید می کند.

 

بهترین روش خشک کردن شوید خشک

نحوه خشک کردن شوید

بهترین روش خشک کردن سبزی ها، روش سنتی و قدیمی آن است. در این روش برای خشک کردن شوید، ابتدا باید از سبزی های تازه و با کیفیت استفاده کنید و آن ها را به طور کامل بشویید تا آلودگی ها و نا خالصی های آن ها از بین برود. پس از شستشو، سبزی های شوید را روی یک پارچه نخی پهن کنید تا آب و رطوبت آن به طور کامل خشک شود. سپس سبزی های تمیز و بدون آب را روی یک دستمال نخی یا سینی پهن کرده و آن ها را در معرض گردش هوای آزاد و سایه ناشی از تابش نور خورشید قرار دهید. خشک شدن شوید با استفاده از این روش چند روز زمان می برد. پس از گذشت چند روز سبزی های شوید بدون آسیب و زرد شدن خشک می شوند و می توانید آن ها را در ظروف مناسب نگهداری کنید.

همچنین می توانید از سبزی شوید خشک آماده تولید شده در مراکز معتبری مانند زمرد طبس استفاده کنید. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه قیمت عمده شوید خشک مراجعه کنید.

بهترین مرکز فروش شوید خشک

راه های زیادی برای تهیه سبزی شوید خشک وجود دارد. برای خرید جزئی شوید خشک شده می توانید به وبسایت های فروش آنلاین مانند دیجی کالا مراجعه کنید و در بسته بندی های مشخص به صورت جزئی، سبزی مورد نظرتان را سفارش بدهید. همچنین یکی دیگر از راه های خرید جزئی سبزی شوید خشک شده، مراجعه به فروشگاه های محلی، عطاری ها و … است که انواع سبزی های خشک را با قیمتی مناسب عرضه می کنند. ولی در بسیاری از این فروشگاه ها ممکن است سبزی با کیفیت و تازه ای عرضه نشود.

برای خرید شوید خشک عمده نیز می توانید به مجموعه و وبسایت کارخانه بزرگ و معتبر زمرد طبس مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید شوید خشک می توانید به صفحه قیمت سبزی خشک عمده مراجعه کنید.

همچنین شرکت زمرد طبس انواع سبزی ها و محصولات خشک دیگر مانند تره خشک، جعفری خشک، گشنیز خشک، پیاز خشک، گوجه خشک، صیفی جات خشک، سبزی های میکس مانند سبزی آش، سبزی قرمه سبزی، سبزی دلمه، سبزی سوپ،  و … را در کیفیتی بسیار بالا با قیمتی مناسب عرضه می کند. ویژگی مهم و وجه تمایز مجموعه زمرد طبس استفاده از محصولات ارگانیک و تازه برای تولید محصولات و استفاده نکردن از مواد شیمیایی در فرایند رشد و تولید است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *