نسبت سبزی قورمه سبزی برای ۱۵ کیلو

یکی از خورشت های بسیار پر طرفدار و خوشمزه ایرانی، خورشت قرمه سبزی است. راز خوشمزه شدن قرمه سبزی در سبزی های آن است. در هر منطقه ای از ایران نسبت و نوع سبزی های استفاده شده در قرمه سبزی متفاوت است. به عنوان مثال در قرمه سبزی تهرانی از سبزی تره به مقدار 40 درصد، جعفری و گشنیز 25 تا 30 درصد و شنبلیله 5 تا 7 درصد استفاده می شود. نوع و میزان سبزی با توجه به ذائقه هر خانواده و منطقه ای متفاوت است. کیفیت سبزی نیز تاثیر مستقیمی بر خوش عطر و طعم شدن قرمه سبزی دارد. شرکت زمرد طبس تولید کننده انواع سبزی های خشک با کیفیت و مرغوب از جمله سبزی قرمه سبزی با قیمتی مناسب است. در ادامه مطلب نسبت سبزی قرمه سبزی برای تهیه 15 کیلو را ذکر می کنیم.

نسبت سبزی های به کار رفته در سبزی قرمه سبزی برای 15 کیلو

نسبت سبزی های به کار رفته در سبزی قرمه سبزی برای 15 کیلو

همانطور که می دانید ترکیب اصلی قرمه سبزی شامل سبزی های جعفری، شنبلیله، گشنیز، تره و در برخی موارد اسفناج است. این ترکیب با توجه به ذائقه افراد متفاوت است ولی به طور کلی بهترین و خوش طعم ترین سبزی خشک قرمه سبزی شامل این سبزی ها است. در رستوران ها و آشپزخانه ها برای تهیه این سبزی باید نسبت و حجم سبزی ها را به طور دقیق رعایت کرد تا طعم خورشت، عالی و خوشمزه شود. برای تهیه سبزی قرمه سبزی به میزان 15 کیلو باید نسبت سبزی ها را بر اساس جدول زیر مخلوط کنید.

نوع سبزی

مقدار مورد نیاز

تره

7 کیلوگرم

جعفری

3.5 کیلوگرم

گشنیز

2 کیلوگرم

شنبلیله

1 کیلو گرم

اسفناج

1 کیلوگرم

ترکیب سبزی قورمه سبزی رستورانی

ترکیب سبزی قرمه سبزی رستورانی

در رستوران‌ ها ترکیب سبزی قورمه سبزی معمولاً بر اساس سلیقه آشپز یا رستوران ‌دار و همچنین شرایط منطقه و مشتریان تنظیم می‌ شود. ترکیب سبزی قورمه سبزی رستورانی شامل مجموعه ‌ای از سبزی ‌های تازه است که باعث افزایش طعم این غذا می شوند. ترکیب دقیق و نسبت این سبزی‌ ها در قورمه سبزی رستورانی ممکن است بسته به سلیقه و دستور پخت رستوران تغییر کند. برخی رستوران ‌ها ممکن است از ترکیبات متفاوتی استفاده کنند تا به طعم یکتا و خاصی برسند. همچنین برای خرید سبزی خشک رستورانی قرمه سبزی مرغوب می توانید به صفحه فروش عمده سبزی قرمه سبزی مراجعه کنید. ترکیب اصلی و رایج سبزی های قرمه سبزی رستورانی را در ادامه مطلب بیان می کنیم.

نسبت سبزی قرمه سبزی رستورانی

جعفری

3 کیلو

گشنیز

2 کیلو

اسفناج

1 کیلو

شنبلیله

1 کیلو

تره

3 کیلو

نکات کلیدی برای نگهداری و خشک کردن سبزی قرمه سبزی

نکات مهم برای خشک کردن شوید

برای نگهداری و خشک کردن سبزی قورمه سبزی و حفظ عطر و طعم آن، باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید. در ادامه مطلب نکات نگهداری و خشک کردن صحیح سبزی قرمه سبزی خشک را ذکر می کنیم.

  1. انتخاب سبزی ‌های تازه: از سبزی ‌های تازه و با کیفیت برای تهیه سبزی خشک قورمه سبزی استفاده کنید. سبزی ‌های تازه عطر و طعم بهتری دارند و باعث می ‌شوند غذا خوشمزه ‌تر شود.
  2. شستشوی دقیق: سبزی ‌ها را قبل از استفاده به طور کامل شستشو دهید تا از هرگونه آلودگی و خاک پاک شوند. بهتر است از آب سرد برای شستشو استفاده کنید تا سبزی ‌ها رنگ و عطر خود را حفظ کنند.
  3. از بین بردن رطوبت: پس از شستشو، سبزی‌ ها را به آرامی خشک کنید. می ‌توانید از دستگاه خشک کن یا پارچه های نخی تمیز استفاده کنید. آب سبزی باید به طور کامل خشک شود تا سبزی ها دچار پوسیدگی و خراب شدگی نشوند.
  4. استفاده از روش‌ های خشک کردن مناسب: می‌ توانید از روش ‌های مختلفی برای خشک کردن سبزی ‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال می ‌توانید آن ها را با پهن کردن در آفتاب خشک کنید یا از روش خشک کردن در فر استفاده کنید.
  5. نگهداری اصولی: برای حفظ عطر و طعم سبزی ‌ها، آن ها را در ظروف پلاستیکی، شیشه ای یا فلزی درب دار نگهداری کنید که هوا و رطوبت به داخل آن ها نفوذ نکند. 

همچنین توجه کنید که هر چه سبزی ها ریز تر خرد شده باشند، خورشت بهتر جا می افتد. بنابر این از سبزی های تازه و کاملا خرد شده استفاده کنید تا خورشت به راحتی بپزد. همچنین بهترین روش برای پخت یک خورشت قرمه سبزی بسیار خوش طعم، استفاده از سبزی های تازه است. ولی اگر سبزی ها را در فریزر نگهداری کرده و فریز می کنید، باید از سبزی های سرخ نشده استفاده کنید. در این روش سبزی های تازه را در فریزر نگهداری کرده و هنگام استفاده سرخ می کنید تا خورشت خوش عطر و طعمی بپزید.

بهترین مرکز فروش سبزی خشک قرمه سبزی

 

شرکت زمرد طبس یکی از شرکت های معتبر و معروف در زمینه تولید و فروش عمده سبزی خشک است. این شرکت با بیش از دو دهه تجربه در این صنعت، به عنوان یکی از بهترین مراکز فروش سبزی خشک از جمله سبزی قرمه سبزی، شوید خشک عمده و … شناخته می ‌شود. محصولات ارائه شده توسط شرکت زمرد طبس دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. این شرکت برای تولید سبزی خشک قرمه سبزی از بهترین مواد اولیه استفاده می ‌کند و فرآیند تولید را با رعایت استاندارد های بهداشتی و کنترل کیفیت دقیق انجام می‌ دهد. شرکت زمرد طبس برای تولید سبزی خشک قرمه سبزی از محصولات ارگانیک و بدون استفاده از سموم و کودهای شیمیایی استفاده می ‌کند. این ویژگی باعث ارائه محصولاتی با طعم و عطر طبیعی و خالص می شود. همچنین شرکت زمرد طبس قیمت ‌های رقابتی و مناسبی برای سبزی خشک قرمه سبزی ارائه می ‌دهد. این مجموعه انواع متنوعی از سبزی‌ های خشک را ارائه داده و به خدمات مشتریان نیز بسیار اهمیت می ‌دهد و سعی می ‌کند تا به بهترین شکل ممکن نیازها و خواسته‌ های مشتریان خود را برآورده کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *